Дариа Йосифова- основател на УК, директор на ЧДГ и ЧОУ „Джани РоДари”
47 СОУ “Емил Марков”
СУ „Св. Климент Охридски” – Българска филология,
СУ “Св.Климент Охридски”-ФНПП – Предучилищна педагогика
Двегодишна следдипломна квалификация по български език и дипломна работа на тема “Комуникативният учебник”, Втори клас квалификация
Коректор и редактор към издателство “Агата – АД”
Придобито І ниво на R.Y.E. „Изследване на йога в образованието”
20г. Учител по БЕЛ, 18г учител по БЕЛ в 31-во СУЧЕМ ”Иван Вазов”
Дългогодишен базов учител към катедра „Методика на българския език” и „Методика на литературата” към филологически факултет на СУ „Св. Климент Охридски”
Хоноруван преподавател по БЕЛ в “Янев скуул” и Първа частна английска гимназия
Учител за подготовка на ученици за езикови гимназии към “Школа Иванови” и УЦ „Джани РоДари”2001г. Основава УЦ „Джани РоДари”
2007г. Основава ЧЦДГ „Джани РоДари”
2008г. Ясла към детската градина
2009г. Втори корпус на детската градина
2011г. Частно основно училище „Джани РоДари”2015/2016 Магистър по “Предучилищна педагогика”
Василена Георгиева – заместник – директор
Висше образование – СУ „Св. Климент Охридски”Специалност – Предучилищна и начална педагогика; Българска филология;
Завършила успешно основен модул на R.Y. E./изследване на йога в образованието/ и е квалифициран преподавател да използва R.Y. E. техниките в работата с деца.
”Обичам децата и работата с тях. В ЧОУ „Джани РоДари” ме привлече грижата и любовта, с която са обградени децата. Тук всяка стъпка е насочена към тяхното успешно развитие и щастливо детство. В образователния процес е включена йога, а в обучението по математика се използва нов метод на преподаване – Jump Math.Аз мисля, че детето е Вселена, която трябва да бъде открита.”
инж. Цветанка Георгиева Костадинова – заместник – директор и преподавател по математика
Завършила ВМГИ „Св. Иван Рилски“, специалност „Автоматизация на производството“
Завършила СУ „Св. Климент Охридски“, специалност „Математика и информатика“
Завършила специализация „Мениджмънт в образованието“ в СУ „Св. Климент Охридски“
Работила е като научен сътрудник в Централния институт по изчислителна техника и технологии. Член е на екипа инженери, разработили първия български робот за повърхностен монтаж на печатни платки.
Работила като учител по математика, заместник-директор и директор в 105. СУ „Атанас Далчев“
Има множество награди и отличия за принос и развитие на образованието:
- награда „Неофит Рилски“ на МОН;
- специална награда на кмета Йорданка Фандъкова за цялостен принос в развитието на средното образование, за добър управленски подход и ефективен модел в гр. София;
- 2 пъти е награждавана от Йорданка Фандъкова за постигнати високи резултати в областта на училищното образование;
- плакет за най-успешно сътрудничество от Асоциация на Кеймбридж училищата в България;
- престижното отличие Златна монета „Култура” за висок престиж и обществено признание в областта на образованието и културата от Съвета на европейската научна и културна общност;
- Награда за добър управленски опит от Ваня Кастрева, началник на РУО, София -град
Марияна Попова – главен учител и преподавател по немски език
Магистър -преводач на научно-техническа литература на немски език / ВХТИ, София
Инженер-химик / Технология на неорганичните вещества
ВХТИ, София
Професионална квалификация учител по немски език ,
Софийски университет „ Св. Климент Охридски“ , 2018 ,София
Certificate Google Educator Level One 2021
Certificate – Diversity in Education:
Developing Intercultural & Communication Skills
Executive Training Institute, Malta 2022
Дългогодишен опит, като експерт и шеф на отдел в международна дирекция на Министерство на младежта и спорта с немски и английски език. Професионален опит като гимназиален учител с немски и английски.
Децата за мен са най- прекрасното творение на природата и затова обичам да общувам с тях, поради тази причина съм избрала професията на учител. Тази професия е не само отговорна, но и вдъхновяваща и аз бих искала да предам своите знания и опит на моите ученици и както казва великия немски писател Гьоте „ Не е достатъчно да се сдобиеш само със знания, но трябва да им намериш приложение“.
Децата са бъдещето на една нация и както казва писателят Петко Рачев Славейков „ Учителите държат бъдещето на народа в ръцете си“.
Цветана Маринкова – технически секретар
Будапещенски икономически университет – Икономика
Владее унгарски, английски, немски и руски език
По време на следването си и на работа, прекарва над 15 години зад граница, където живее и общува в интернационална среда. Има уникалната възможност за запознаване с различни култури и общуване с представители на различни националности, като е представяла България като страна, която трябва да се посети. По време на своето следване, майка й бе командирована по държавна поръчка в Българското училище в гр.Будапеща, където активно участва в приобщаване и възпитаване на учениците в българските традиции и дух.
Притежава богат опит, придобит в държавната администрация в продължение на 20 години.
Велики фрази е изрекъл патронът на училището – вечният продавач на надеждата, като „Умът не знае граници“, границите са само в нашите глави.
Красимир Пъшев – отговорник стопанска дейност
Завършил Висше строително училище. Притежава 15 години стаж в строителния сектор. Обича децата, а работата с тях го прави истински щастлив.
Валентина Илиева – психолог
Завършва бакалавърска степен по психология, в университета в Ковънтри, Англия, през март 2024г.
Преди това гимназиалното си обучение е завършила в Природо-Математическата Гимназия в гр. Монтана.
Част от образователния процес на Валентина в Ковънтри, е задължителен едногодишен практически стаж, което представлява консултиране и психологическа работа с деца и възрастни в безопасна среда. Изработвала е индивидуални планове за развитие на личността , разрешаване на емоционални и поведенчески проблеми, под наблюдението на супервайзер
Има опит от три години, като треньор по тенис на корт, на деца от 4 до 15 годишна възраст. Сред тях е обучавала и деца със специални образователни потребности, включително и в индивидуални уроци.
“Джани Родари е първата Българска образивателна институция, в която продължавам професионалния си път, за което се вълнувам изключително много. Обожавам да работя с деца и успявам да ги предразположа да разговорят с мен, а комуникацията е един от най-важните елементи, при изграждането на спокойна, безопасна, и развиваща среда.”
„Всяко дете е различен вид цвете и събрани заедно, правят света една красива и цветна градина.“
Петя Пейчева – логопед
„Хората имат различни звезди. За тези, които пътуват, звездите са водачи. За други са само светлинки.“ За мен всяко дете е звезда: звезда-водач, звезда-светлинка. Всяка логопедична терапия е предизвикателсво, ново приятелство. Всяка среща е мисия, отговорност, изграждане на доверие.
Образование: Магистърска степен по специалност Логопедия – СУ „Св. Климент Охридски“;
Бакалавърска степен по начална и предучилищна педагогика с чужд език – СУ „Св. Климент Охридски“ с профил френски език.
Петя Пейчева е действащ лектор по френски език във виртуална класна стая.
Предлагаме възможност за Вашето дете да се потопи в света на френския език, култура, литература. Заедно ще опознаем света на Le petit Nicolas, ще научим любопитни факти за едни от най-интересните френски забележителности. Ще се насладим на музиката на известни френски шансони, ще разберем защо френската кухня е гурме и какви са традиционните ястия по време на празници.
Всеки език е прозорец към света. Нека отворим този заедно!
Квалификации: 2015, 2016, 2017, 2018 г.Участия в Международна логопедична конференция, оргнизирана от логопедичен център “Ромел” и придобиване на удостоверения по темите: “Основни насоки за диференцирана оценка и корекция на нарушенията на писмената реч “Диагностика и превенция на езика 3-4” “Отражение на психо-моторните и очно-моторните нарушения върху изграждането на комуникативните системи”.
Обучителен практически курс за работа с “Компютърна програма за подобряване скоростта на четене” Сертификат за завършен мултимедиен курс. 2012 г. – 31.12.2015 г. Участие в проект “Бъдеще сега: Създаване на условия за социално включване на децата в община Средец“ по Проект Социално включване на МТСП и Световната банкаПозиция – логопед Практически терапевтичен опитИмам повече от 10 години стаж по специалността. През изминалите години съм натрупала богат професионален опит – провеждане на диагностика и терапия, с насоченост към деца с различни езиково-говорни нарушения от предучилищна и училищна възраст.
Даниела Илиева – Медицинска сестра
Завършва Медицински институт гр. София.
Има 20- годишен стаж в сферата на здравеопазването.
Привлече ме работата с деца, защото обичам да се грижа за тях. В ЧОУ „Джани Родари“ се чувствам пълноценна и намирам удовлетворение в ежедневната грижа за децата. Да мога да помагам на учениците да се чувстват обгрижвани и сигурни, ме прави щастлива.
Магдалена Георгиева – педагог в начален етап
Бакалавър по “Предучилищна и начална училищна педагогика” в БСУ ,гр.Бургас.
Работила е в частна детска занималня,ЧДГ “Мечтател” гр.София,ЧДГ “Таткова градина”гр.София.
Стаж по оперативна програма „Наука и образование за интелигентен растеж“ в ДГ 136 “Славия” гр.София.
Стажове също и в държавни детски градини в гр.Бургас.
Участвала в организацията на национален научно-образователен фестивал “Апетит за образование чрез практика” 2020.
Има три неща, които възрастните могат да научат от децата: да бъдат радостни без повод, винаги да са заети с нещо и да се стремят с всички сили към това, което желаят.
Мария Благоева – педагог в начален етап
Висше образование Бакалавър – Югозападен университет “Неофит Рилски”
Магистър – СУ “Св.Климент Охритски” Специалност – Начална и предучилищна педагогика; Педагогика на обучението по технологии и предприемачество.
Завършила успешно основен модул на R.Y.E. (изследване на йога в образованието) и е квалифициран преподавател да използва R.Y.E. техниките в работата с деца.
Професията “учител” за мен е призвание. Обичам децата, а работата с тях ме прави щастлива. Работата на учителя е да накара учениците си да прозрат в собствената си вътрешна сила и жизнеспособност. Гордостта на учителя е в растежа на засадените семена.
Магдалена Герова – педагог в начален етап
Висше образование- Софийски университет, специалност Начална педагогика .
Стаж като помощник начален учител в Doha International school ,
Преподавател по английски език
Обичам децата , обичам работата си и вярвам , че работата като учител дава възможност да изградим характери и личности, които ще направят света едно по-добро място.
Иванета Крумова- педагог в начален етап
Висше образование – СУ „Св. Климент Охридски” Специалност – Предучилищна и начална училищна педагогика
”Когато си представям идеалния учител, не правя разлика дали е мъж или жена, млад или възрастен, красив или не толкова. За мен учителят е този, който просвещава децата и изгражда характера им.”
Стела Петрова – педагог начален етап
Висше образование – ЮЗУ „Неофит Рилски“ Магистър – начална училищна педагогика
„Само чрез образование човек може да стане човек. Човекът не е нищо повече от това, което образованието прави за него“ – Емануел Кант.
Работата с деца за мен е удоволствие. Да бъдеш учител е призвание, не професия.
Веселина Янева – педагог начален етап
Завършила е средно образование в гр. Благоевград – Професионална гимназия по икономика „Иван Илиев“ с профил Застрахователно и осигурително дело с Английски и Френски език.
Завършва успешно висшето си образование в Югозападен университет „Неофит Рилски“ – гр. Благоевград специалност ,,Начална и предучилищна педагогика” степен бакалавър.
Продължава да реализира мечтите си, като записва и магистър в същия университет със специалност ,,Специална педагогика”.
Ако децата идват при нас от силни, здрави, функциониращи семейства, това улеснява работата ни. Ако те Не идват при нас от силни, здрави, функциониращи семейства, това прави работата ни по-важна.
Истинските герои не носят пелерини, те учат и вдъхновяват!
Синтия Монова- педагог начален етап и преподавател по английски език
Завършва професионален бакалавър – “Начална училищна педагогика” в Педагогически колеж-Плевен с отличен успех. Продължава образованието си в степен магистър – “Предучилищна педагогика”. Преподавала в СУ “Стоян Заимов” – гр. Плевен две години.
“Една книга, една писалка, едно дете и един учител могат да променят света! “
Койна Георгиева – преподавател по български език и литература
Завършила Софийски университет “Свети Климент Охридски”
Специалист по български език и литература и преподавател в средните училища.
Втора професионално-квалификационна степен по БЕЛ
Учител с дългогодишен професионален опит съм. В работата си насочвам учениците към изграждане на логическо и творческо мислене, защото без него е немислимо да реализират мечтите си.
Радослава Маринова – преподавател по български език и литература
Висше образование – Софийски университет „Свети Климент Охридски“
Специалност – Българска филология
Магистър- Психология на развитието, продължава
Преподава от 3 години, като подготвя ученици за НВО.
Българският език и литературата винаги са били моята страст. Опитвам се да я предам на децата и да ги накарам да вярват в себе си. Да бъдеш добър учител е изкуство, към което се стремя.
Надежда Баларева – преподавател по математика
Завършила Технически Университет София- магистър по индустриално инженерство и Софийски Университет „Св. Климент Охридски“- СДК учител по матетматика и магистър по Технологии на обучението по математика и информатика.
Лични интереси в областта на състезателната математика.
Математиката може да бъде увлекателелна, когато подхождаме към задачите с разбиране и интерес. Ролята на добрия учител е да събуди интереса, да предизвика увереност и удовлетворение от разкриването на вярното решение.
Вилимира Шарма – преподавател по математика
Учи в МГ „Константин Величков“ – гр. Пазарджик.
Завършва висше образование в Одеския техически университет, Украйна по специалност „инженер по електронна техника“.
Работи в СУ „Димитър Гачев“ – гр. Пазарджик.
Има опит като заместник – библиотекар в Kyiv Christian Academy – гр. Киев, Украйна.
Завършва СДК „Учител по математика“ в Софийския университет „Св. Климент Охридски“.
Езици: английски, руски, хинди (разговорен).
Дълго време не съм живяла в България (поради работата на съпруга ми), но винаги съм била активно въвлечена в училищния живот на децата ми като представител на родителския комитет и организатор на училищни събития. Този опит ми даде възможност да се науча лесно да комуникирам с деца и родители от различни националности и култури.
Имам голямо желание да бъда полезна при обучението и възпитанието на децата в зависимост от
техните нужди и индивидуални потребности.
Математиката е сериозен и увлекателен предмет за изучаване. Надявам се да науча децата, че решаването на задачи може да бъде приятно и занимателно. Считам, че към всяко едно дете може да се намери индивидуален подход. Търпелива съм, отговорна, умея да изслушвам и уважавам мнението на децата.
Стефан Сяров – преподавател по математика
Завършил СУ специалност математика.
Аспирантура МГУ Москва.
Специализирал приложна математика Гьотеборгски Университет.
Увлича се от занимателна и състезателна математика.
Участвал в много олимпиади.
Училището дава знания само на тези, които са съгласни да ги вземат.” – Сергей Скотников
Ава Аянска – преподавател по история, география и информационни технологии
Висше образование-ЮЗУ “Неофит Рилски” През 2016-2018г. преминава успешно през програма за лидерско развитие “Заедно в час” 2016-2019г.- работи като учител по история и цивилизация, информационни технологии, музика и изобразително изкуство. Води клуб за ранно кариерно ориентиране и ръководи училищни проекти.
Завършила успешно основен модул на R.Y. E./изследване на йога в образованието/ и е квалифициран преподавател да използва R.Y. E. техниките в работата с деца.
„Учителят е полезен, когато е инструмент на познанието. Всъщност не е от значение толкова самата материя, която преподава, колкото умението да събуди любовта към ученето като човешка активност. Вярвам, че училището трябва да бъде място, в което децата да са щастливи. Доказано е, че щастливите деца се карат много по-рядко, по-здрави са, имат по-силно развито творческо мислене и са по-успешни. Добрият учител трябва да бъде извор на щастие.”
Георги Ангелов – преподавател по история, география и информационни технологии
Завършил магистър през 2017 в Пловдивски Университет „Паисий Хилендарски”, специалност – Начална училищна педагогика. Бакалавър – специалност икономика на туризма във ВИНС, гр Варна. 2015 год.
През 2017 завършва програма за лидерско развитие „Заедно в час”. Завършил успешно основен модул на R.Y. E./изследване на йога в образованието/ и е квалифициран преподавател да използва R.Y. E. техниките в работата с деца.
Работата с деца го зарежда с положителни емоции.Вярва, че всяко дете може да получи качествено образование.
Анастасия Вололовцева – преподавател по Биология, Физика, Химия, Човекът и природата, СТЕМ
Висше образование – УДПУ „П. Тичина“ (Украйна) Специалност – учител по Химия, Биология
„Един добър учител може да създаде надежда, да възпламени въображението и да вдъхнови любовта към ученето“
Николета Грънчарова – преподавател по английски език
Висше образование Начална училищна педагогика – магистър, специалност “Начален педагог с руски език”. Английска филология – магистър в ЮЗУ „Неофит Рилски“, специалност “учител по английски език”
„Ученикът не е съд, който трябва да бъде запълнен, а факел, който трябва да бъде запален“ – Плутарх
Мария Христова – преподавател по английски език
Завършила „Педагогика”, „Културология” и „Журналистика” в Софийски университет“.
Сертифициран преподавател на Cambridge с ниво B2.
Богат опит в преподаването на деца и възрастни, във всички нива до C1.
Основното качество на учителя трябва да е спокойствие и увереност, когато обучава деца. Те трябва да се чувстват комфортно в часовете, да им бъде забавно и да учат с интерес.
Стремя се да предам своя метод чрез много игри, клипове и помощни материали, които да помагат на децата в процеса на обучение.
Девиз: „Уча, значи успявам“
Мария Нанкова – преподавател по английски, испански и руски език
Завършила ВИИ „Карл Маркс“, специалност „Международни икономически отношения“
Магистърска степен „Опазване на околната среда и устойчиво развитие“ по европейска програма, осъществявана съвместно от ХТМУ-София, Икономически университет “Д.А. Ценов”-Свищов, The Queen’s University of Belfast, UK, The Flemish Institute for Technological Research, Mol, Belgium, The International Technological University, Paris, France.
Владее испански, английски, френски и руски език.
Разработила и поддържала, заедно с екип от колеги, един от първите енциклопедични сайтове за България.
Работила дълги години в България, в Испания и почти всички испаноезични страни, в страни от Северна Африка и Близкия Изток като одитор, лектор и обучител в областта на стандартизацията и на системите за управление на качеството.
През последните четири години е учител по испански и руски език, и туроператорска дейност в СУ „Васил Левски“ в гр. Троян. Нейни ученици са класирани сред първите десет в националния кръг на олимпиадата по испански език; спечелили са престижните първо и трето място в националното многоезично състезание, в категория втори език испански; завоювали са първи места по превод на художествени произведения от испански на български и от руски на български в ежегодното състезание „Трансформации“ на Великотърновския университет.
Цветелена Тодорова – преподавател по италиански език
Тя е завършила СУ „Свети Климент Охридски“ като Магистър по „Мениджмънт на социално-педагогическите дейности“. Бакалавър – „Социален педагог“, учител по италиански език. Следдипломна квалификация – „Международни отношения“.
Специализирала в Università per Stranieri “Dante Alighieri” . Преводач на Сара Ратаро и Федерико Моча. Преподавател по италиански и английски език, както и български език за чужденци.
„Това, което ме привлича в преподаването по италиански език, е разнообразието от проекти, предизвикателството да предложиш иновативно решение, динамиката на работата и намирането на правилния подход към всеки един ученик“. “La fiaba è il luogo di tutte le ipotesi: essa ci può dare delle chiavi per entrare nella realtà per strade nuove, può aiutare il bambino a conoscere il mondo.” Gianni Rodari
Петя Пейчева – преподавател по френски език
„Хората имат различни звезди. За тези, които пътуват, звездите са водачи. За други са само светлинки.“ За мен всяко дете е звезда: звезда-водач, звезда-светлинка. Всяка логопедична терапия е предизвикателсво, ново приятелство. Всяка среща е мисия, отговорност, изграждане на доверие.
Образование: Магистърска степен по специалност Логопедия – СУ „Св. Климент Охридски“;
Бакалавърска степен по начална и предучилищна педагогика с чужд език – СУ „Св. Климент Охридски“ с профил френски език.
Петя Пейчева е действащ лектор по френски език във виртуална класна стая.
Предлагаме възможност за Вашето дете да се потопи в света на френския език, култура, литература. Заедно ще опознаем света на Le petit Nicolas, ще научим любопитни факти за едни от най-интересните френски забележителности. Ще се насладим на музиката на известни френски шансони, ще разберем защо френската кухня е гурме и какви са традиционните ястия по време на празници.
Всеки език е прозорец към света. Нека отворим този заедно!
Константинос Маркетакис – преподавател по гръцки език
Висше образование – СУ „Св. Климент Охридски” – Логопедия; Специална педагогика- магистър Грък по националност.
Водил курсове по гръцки език към езикови школи; работил на свободна практика с деца в предучилищна и училищна възраст със специфични обучителни трудности.
Комуникативна личност, много добре работи в екип, постига много добри резултати при работа с деца.
Мън Сяоциу – преподавател по китайски език
Г-жа Мън Сяоциу е преподавател от Институт Конфуций – София. Завършва Харбинския технологичен институт. Владее китайски и английски език и разбира български, френски, немски и руски. Живее и работи в България от близо 30 години. Г-жа Мън обича своята професия – да преподава китайски език и да разпространява китайската култура. Умее да общува с ученици от различни народности. Преподавала е на и е работила с ученици от различни страни.
Г-жа Мън обучава изучаващи китайски език на възраст от 6 до 50 години. Нейните ученици са с различни професии и образование, включително дипломати, държавни служители, бизнесмени, ученици от начални и средни училища и др. През 2023-2024 учебна година е изпратена от Институт Конфуций – София да преподава китайски език в ЧOУ „Джани Родари“.
Симона Павлова – преподавател по изобразително изкуство и керамика
Завършва висшето си образование в Национална художествена академия, гр. София, специалност – Живопис и бакалавърска степен – Живопис с Теория и практика на художественото образование – учител по изобразително изкуство от първи да дванадесети клас. Преди това гимназиалния си период е завършила в Национална художествена гимназия „ Димитър Добрович”, гр. Сливен, специалност – Художествена тъкан и мода.
Мотивацията у мен е провокирана от идеята за самоусъвършенстване чрез практика. Работата с деца ме вдъхновява и дава нови перспективи за творчество и развитие, както на личния, така и на потенциала на децата, с които работим.
„Креативността изисква кураж” е казал Анри Матис, а куражът е едно от нещата в изкуството, който се проявява и чрез който , едно дете го развива по собствен начин и преоткрива себе си.
Успехът на децата с които работим, е и наш собствен успех. За мен децата винаги са били най- чисти и свободно изразяващи чувствата си същества. Работата ми с тях е нещото, което ме отделя от реалния живот и ме кара да се чувствам щастлива, освен това ми помага да бъда по- организирана, амбициозна и с усмивка да преодолявам трудностите по пътя към успеха. Надявам се, че любовта ми към изкуството в комбинация с възможностите ми на художник-живописец ще помогна на децата да преоткрият себе си във вълшебния свят на изкуството.
„Красиво е онова що произтича от вътрешната духовна необходимост” – Василий Кандински
Кристина Иванова – преподавател по музика
Кристина Иванова – завършва висше образование “Музикално изкуство” в НБУ, степен бакалавър. След това следва магистър в АМТИИ – гр. Пловдив, специалност “Медийно музикално редакторство”. Занимава се с деца от 15 години, като е била ръководител на вокални групи и преподава поп и джаз пеене. До скоро е била активен хорист в народния хор на Фолклорен ансамбъл “Родопа”, гр. Смолян. Има дипломи за завършено обучение за преподаване по метода “Монтесори” и “Валдорф”.
“Да работиш с деца е удоволствие. Те са най-искрени и добродушни. А за мен откровеността е важно качество, за да можеш да си полезен, да предаваш знания и духовни ценности. Работата с деца е престиж!”
Ива Денева – треньор по канис-терапия
Канис терапията е начин,засилващ ефикасността на развитието на личността,обучение и рехабилитация,при който мотиватор се явява специално подбрано и обучено куче,под ръководството на квалифициран водач и терапевт.
Основната ни цел е да осигурим спокойна „куче-приятелска” атмосфера,чрез която да дадем възможност за творческо развитие,упражнение на речетативни умения,преодоляване на трудности, свързани с поведението на децата.
Занятията са насочени към формиране на позитивно възприятие към кучето,провеждат се в занимателна игрова форма.В зависимост от целите и задачите,може да се провежда както в група,в голям колектив,така и индивидуално,като еднократна среща.
По време на такива занятия,преди всичко се подразбира корекционната им насока,в която кучето е задействано като мощен мотиватор за получаване на знания,като същевременно понижава нивото на психологически дискомфорт,което способства към по-добро усвояване на знанията,формиране на новите навици и умения.
Занятията се градят, като се има предвид принципа на комплексен подход и корекция с помощта на специално подбрани игри и упражнения с кучета и предполагат индивидуален подход, предвид състоянието на детето, възрастта му, характерологични особености и специфични потребности.
Занятията се провеждат индивидуални или в мини-групи (3-5 деца). Води се документация, динамиката на развитието на детето се следи от специалисти (треньор-терапевт, ресурсен учител, психолог, логопед), със същите тези специалисти се договаря структурата на занятията.
Мони Илиева – преподавател по религия на световете и театрална школа
Завършила е актьорско майсторство за драматичен театър. Автор е на детската книга –„ Приказни истории от три думи“. Има дългогодишен опит с деца. Водила е школа по актьорско майсторство и различни детски събития.
В момента завършва магистратура – „Религия и образование”. От две години е практикуващ учител по “Религия”.
”Вярвам, че предметът „Религия“ може да възпита у децата добродетели и ценности, да ги научи да бъдат по-добри. Да уважават и обичат всички хора. С вяра, надежда и любов да преодоляват всяка трудност и изпитание. Да се научат да бъдат полезни не само на себе си, но и на другите. Вярва, че Бог ни дава различни дарби и таланти, не само лично усъвършенстване, но за да бъдем полезни с тях и на останалите хора. Вярвам, че всяко нещо което се прави с любов, носи добър плод.”
Велин Крачанов – Преподавател по футбол
Велин (Вили) Крачанов
Завършил е Средно спортно училище „Чавдар“ и Национална спортна академия – „Треньор по футбол“ с втора специалност „Учител по физическо възпитание“
1987-1992 – треньор на децата във ФК „Левски“ (Сф)
1992/93 – учител по физическо възпитание в 11 ОУ София
1993–1995 – треньор на деца и юноши във ФК „Кремиковци“ (Сф)
1996-1998 – директор на детско-юношеската школа на „Академик“ (Сф)
1998 – треньор на мъжки отбор на „Черно море“ (Вн)
През последните 30 години и в момента – делегат на БФС за деца и юноши – от подготвителни групи до елитните ни отбори
2017-2021 – треньор на националния отбор на България (мъже) по футбол
От 2016 година до момента – член на Комисията по плажен футбол към БФС
16 години е бил член на Дисциплинарната комисия на БФС към Зонален съвет София
В работата с деца съблюдава три правила – дисциплина, труд, старание.
Тончо Тончев – преподавател по физическо възпитание и спорт
Завършил е основно и средно образование в гр. Луковит. Основно образование: СУ „ Алеко Константинов“ и средно с професионална квалификация по специалността, издадена от професионална гимназия по селско стопанство „ Сергей Румянцев“. Дипломиран по специалността „ Физическо възпитание и спорт“ към Софийски университет ,, Св. Климент Охридски“, степен бакалавър.
Активно практикува футбол за ФК „Ботев“ Луковит.
Обича работата с деца и като техен учител по физическо се стреми да ги насърчи да обичат спорта, реда, дисциплина, да се уважават взаимно и най-вече да имат отборен дух!
Ще работим заедно за обучението и благоприятната среда на децата в училище.
„Физическото образование на детето е база за всичко останало. Без правилно прилагане на хигиена в развитието на детето, без правилно възлагане във физкултурата и спорта ние никога няма да получим здраво поколение.“
Цветан Костов – ръководител проекти
Средно образование: СМГ „Паисий Хилендарски“ Висше образование: СУ „Св. Климент Охридски” – магистър по математика, информатика и информационни технологии.
Квалификационни степени: СУ „Св. Климент Охридски” – I ПКС, краткосрочни специализации във Великобритания, Испания, Португалия, Германия и Гърция.
Дългогодишен учител, ръководител на европейски проекти, член на Европейска мрежа „Места на мира“, Европейска мрежа „Екомедия-Европа“, Европейско ученическо списание.
Благой Атанасов – преподавател по шахмат
Роден е на 04 .05. 1980 г., в град София. Основното си и средно образование завършва в руската гимназия в София „А.С. Пушкин”, икономически профил. Дипломира се през 1998-ма година. През същата година е приет в Университета за национално и световно стопанство, специалност „Маркетинг и мениджмънт”, завършва през 2003-та година с Бакалавърска степен. През 2010-та година записва специализация следдипломна квалификация в Националната спортна академия като Треньор по шах, какъвто работи от 2008-ма година към Шахматен клуб ЦСКА. Завършва образованието си през 2012-та година.
Като треньор, най-големите си успехи постига с малките състезатели на ЦСКА, Матей Петков и Стефан Райков, които заемат челни позиции на Европейското и Световното първенство по шах до 8 години.
Таекуондо клуб “Витоша”
Таекуондо е източно бойно изкуство, което е изградено от техники с крака и ръце. Обучението по таекуондо се оповава на основните принципи в бойното изкуство – постоянство, учтивост, почтеност, самоконтрол и непоколебим дух. Освен бойно изкуство, таекуондо е и олимпийски спорт!
Таекуондо клуб ВИТОША е спортна организация, развиваща ТАЕКУОНДО WT (Олимпийски стил).
Отборът е официален член на Българска Федерация по Таекуондо – WT и се ръководи от своя главен треньор и основател Светислав Славев. Той е двукратен републикански вицешампион на България и многократен медалист от международни турнири. Завършва Национална Спортна Академия „Васил Левски“ със специалност „Треньор по таекуондо“, степен бакалавър. Практикува таекуондо повече от 14 години и е носител на майсторска степен I DAN Kukkiwon.
Целите на клуба не опират само до спортните резултати и подобряването на общото физическо състояние, а и до това да се достигне до личността на всеки един трениращ и той да израсне пълноценно, изграждайки силен и борбен дух!
Румяна Михалкова – преподавател по класически балет, модерен балет и хип хоп танци
През 2009 г.завършва Национално Училище за Танцово Изкуство, специалност съвременни танцови техники!
Работи с деца в сферата на балетното и модерното изкуство! В часовете си по танци има за цел децата да подобрят стойката на тялото си ,да се научат да танцуват в група, да чуват музиката и да усещат ритъма! Освен всичко се старае и държи много да се забавляват!
Да работя с деца е нещо което учи и мен самата да усъвършенствам уменията си! Всяко дете има различен подход към зададената задача и прави танцовия свят така пъстър и цветен 😊
Народни танци ” МИ-РЕ-ЛА”
През есента на 2015 година Мирела Димитрова поставя началото на танцова школа „МИ-РЕ-ЛА”. Идеята е да се преподават български народни хора на всеки, който иска да се докосне до българския фолклор.
В танцова школа „МИ-РЕ-ЛА” се изучават фолклорни хора от всички етнографски области на България, разработен танцов фолклор, както и фолклорни образци от другите балкански страни. С течение на времето школата все повече и повече се разраства.
Доказано е, че танцуващите деца израстват по-щастливи, по-позитивни и по-креативни.
Защо да запишем детето си на народни танци? Танцовото изкуство възпитава и поощрява всички положителни качества. Дисциплина – развива физическата издръжливост и двигателната култура. Развива зрителния и слуховия анализатор на танцуващите. Придобиват социалност, екипност. Изгражда добродетели. Калява волята и търпението. Създава силен характер. Създава добро настроение и положителни емоции.
Ивана Георгиева – преподавател по физическо възпитание и спорт и преподавател във фехтовална академия „Джани РоДари“
Фехтовката предлага уникална комбинация от физическа, интелектуална и емоционална стимулация. Фехтовката повишава фокуса и концентрацията, както и наблюдателността. Спорт, който изисква до голяма степен мислене и логика. Решенията трябва да се вземат бързо в точния момент. Интелектът е от първостепенно значение, да бъде умен и с непоколебима концентрация. Фехтовката прави рефлексите много бързи, подобряване на координацията око-ръка.
С по малките деца и начинаещите се работи със схециално пластмасово оборудване, което е много по-леко и безопасно.
Стефка Сотирова – преподавател по плуване
Родена в град София. Средното си образование завършва в 47 ССУ през 1982 г. Висшето си образование завършва през 1988г. в НСА “Васил Левски” със специалности – треньор по плуване и учител по физическо възпитание.
От 1988г. до 2000г. работи като треньор по плуване в УСШ „Искър”. От 2000г. работи в СК „Левски” на плувен комплекс Спартак.
Майстор на спорта по плуване и многократна шампионка в различни дисциплини – 8-мо място в борбата за световната купа по спортно плуване; шампионка и медалистка от различни международни турнири; дългогодишна национална състезателка, представлявала България на Световни, Европейски и Балкански първенства.
Много от нейните състезатели са достигнали национални гарнитури и достойно представят България в международни състезания.
Последните 5-6 години работи предимно с деца от детски градини и начален курс в училищата, тъй като тази работа й доставя удоволствие и удовлетворение.
Даниела Стаева – помощник-възпитател
Даниела Стаева е помощник-възпитател в Учебен комплекс
“Джани РоДари”.
Харесва работата си с деца.
Възпитанието на децата е важна част от тяхното развитие.
Те са нашето бъдеще!
Татяна Милева – готвач
Образование – Търговско финансова гимназия; ТОХ София Професионален опит – 20 г.
Аз съм госпожа Татяна и съм винаги засмяна, Учих скучна икономика, а работя гастрономика.За децата мили, Ваши бъркам ароматни каши!
Учебен комплекс „Джани РоДари” – готвач
Екипът на Учебен комплекс “Джани РоДари”
е подбран изключително внимателно, така че да отговаря на високите изисквания, които сме си поставили за работа с децата. Ние се гордеем с квалификацията и всеотдайността на нашите служители. Те са специалисти с професионално обучение и стаж в детски заведения. Планират работата си в съответствие с възрастта на децата и специфичните изисквания на образователния модел.
Освен отлична професионална подготовка, ние държим колегите ни да има и вътрешно призвание да работят с деца. Нашият приоритет е да се търсят нови пътища за развитие и подобряване на работа ни, като за тези цел непрекъснато се включваме в различни курсове за допълнителна квалификация и личностно развитие.